O nas

Nasz serwis experiencepwc.pl  wspiera merytorycznie właścicieli firm, inwestorów, księgowych oraz biegłych rewidentów. Jest to miejsce gdzie prezentowane są różne treści ułatwiające  prowadzenie biznesu oraz wykonywanie tych zawodów. Na naszej stronie znajdą Państwo najnowsze informacje na temat zmian w prawie podatkowym i rachunkowości oraz w zakresie sprzedaży lub zakupu firm.

Sprzedaż firm jest zagadnieniem skomplikowanym i wymaga wiedzy oraz umiejętności. Naszym zadaniem jest dostarczyć właścicielom firm oraz inwestorów informacje na temat procesu sprzedaży firm, przygotowania wymaganych dokumentów, prowadzenia negocjacji, przygotowania umów sprzedaży oraz minimalizacji ryzyka transakcyjnego po stronie sprzedającego i kupującego. Poruszamy również kwestie wyceny firm, udziałów czy zorganizowanych części przedsiębiorstw.

Każdy księgowy i biegły rewident powinien wspomagać się różnymi źródłami informacji. Ciekawe artykuły znajdą tutaj księgowi i biegli rewidenci zatrudnieni na umowę o pracę, jak również wykonujący umowy cywilnoprawne czy prowadzący swoje firmy. Wśród użytkowników znajdą się księgowi z firm  prywatnych oraz spółek komunalnych , biur rachunkowych  (w tym właścicieli biur rachunkowych) czy szeroko rozumianego sektora budżetowego (księgowy z jednostki samorządu terytorialnego, księgowy z jednostki budżetowej, księgowy z zakładu budżetowego). W przypadku tych jednostek konieczne jest przestrzeganie szczególnych przepisów, zasad i procedur rachunkowości budżetowej. Konieczna jest również znajomość ustawy o finansach publicznych oraz rozwiązań w zakresie finansów lokalnych. Księgowi i biegli rewidenci potrzebują rozwiązań i narzędzi ułatwiających im pracę, dlatego w naszych artykułach poruszać będziemy również kwestie dotyczące  specjalistycznego oprogramowania czy formularzy elektronicznych. Będziemy na bieżąco śledzić również  techniki, które mogą zwiększyć efektywność w pracy księgowych i biegłych rewidentów. Księgowy i biegły rewident jest narażony na duże ryzyko i odpowiedzialność związaną z rozliczeniami księgowymi i podatkowymi swoich klientów lub pracodawców. W związku z tym wprowadziliśmy dla naszych użytkowników bezpłatną usługę weryfikacji ryzyka. Jeśli chcesz otrzymać ankietę to skontaktuj się z nami.